Masáž a její účinky

  • Mírní bolesti pohybového aparátu, zlepšuje jeho výkonnost, snižuje svalového napětí a zkrácení.
  • Hlubšími hmaty je možné pozitivně ovlivnit spoušťové body, svalové zatvrdliny, zjizvené tkáně a srůsty.
  • Napomáhá regeneraci svalstva a tkání.
  • Zlepšuje kloubní pohyblivost.
  • Pomáhá při migrénách.
  • Přispívá k prevenci úrazů.
  • Zlepšuje kvalitu kůže (pevnost, elasticita) a napomáhá hojení ran.
  • Zvyšuje odolnost kůže vůči negativním vnějším vlivům, zlepšuje regulační tělesné pochody.
  • Ovlivňuje regulační činnost mozku a celkovou psychiku – masáž může být stimulační nebo naopak zklidňující a relaxační.
  • Posiluje pravidelný spánek, odstraňuje únavu.
  • Podporuje lymfatický oběh, zmírňuje otoky.
  • Stimuluje krevní oběh a urychluje vylučování odpadních látek z těla.
  • Zrychluje metabolismus.
  • Celkově posiluje imunitní systém a regeneruje organizmus.

Nabídka masáží

Jde o relaxaci těla i duše. Při relaxační masáži se používají dlouhé, jemnější a pomalejší hmaty, než u klasické masáže, které harmonizují nervový systém, napomáhají detoxikaci, uvolňují psychické napětí a nabijí Vás novou energií.

Sportovní masáž je intenzivnější než klasická masáž a připravuje organismus na fyzický výkonPomáhá předcházet zraněním, svalové horečce a eliminuje následky přetrénování. Rozehřívá a regeneruje svaly a předchází svalovým křečím po tréninku. Masáž je intenzivnější a rychlejší, aby nabudila svaly před tréninkem.

Masáž má pozitivní vliv na celkový stav organismu, řeší některé zdravotní problémy, posiluje a regeneruje tělo i duši.

Masáž zmírňuje bolest a odbourává svalovou ztuhlost, srůsty a zjizvenou tkáň v kloubních pouzdrech a šlachových pochvách. Prospívá i kloubům, protože zvyšuje prokrvení svalů a vyrovnává napětí ve svalových skupinách, které drží klouby na správném místě.

Masáž je skvělý způsob, jak ulevit partiím těla, které trpí především sedavým zaměstnáním, ale i dlouhodobým přetížením. Při práci na počítači jsou to jednoznačně záda, krční páteř a ruce. U dlouhodobého stání to jsou samozřejmě nohy, ale i v tomto případě potřebuje ulevit i páteř, tentokrát spíše v bederní oblasti.

Pravidelná masáž je také skvělým doplňkem fyzického cvičení. Napomáhá regeneraci po namáhavém cvičení, kdy se ve svalech hromadí kyselina mléčná, která způsobuje vyšší bolestivost namožených míst. Masáží se kyselina mléčná odplavuje a sval rychleji  regeneruje.

Pravidelnou masáží můžete předejít vážným zdravotním problémům způsobeným zanedbáváním vašeho pohybového aparátu. Lidé s bolestmi hlavy si například neuvědomují, že příčinou jejich bolesti nemusí být nervový problém, ale jen zablokovaná páteř nebo ztuhlá šíje.


Masáž je přizpůsobena potřebám klienta a lze ji zaměřit na případné problematické partie.

Masáž vyvinul Rudolf Breuss (1899-1990), z rakouského Bludenze, uznávaný odborník na přírodní medicínu.

Podle R. Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které tato masáž úspěšně regeneruje.

Breussova masáž, je jemná, energetická, protahovací masáž zad, uvolňující napětí v páteři. Na rozdíl od jiných masáží se masíruje přímo páteř,  její vzpřimovače a povrchové svaly. Tato masáž výrazně regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky a je proto klíčová pro řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, zejména v oblasti kříže a beder. Mimo jiné dokáže odstranit hluboce zakořeněné psychické problémy.

Základem Breussovy masáže je jemnými pohyby vytvořit mezi obratli vyplněnými ploténkami prostor a následně vmasírovat třezalkový olej, který působí na ploténku jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci – odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením (které se často projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení).

Breussova masáž páteře oddaluje obratle od sebe, aby se vytvořilo místo pro ploténky. Uvolněním meziobratlového prostoru se zajistí i dobrá cirkulace krve v dané oblasti a tím i dobré zásobení ploténky kyslíkem a živinami.

Po masáži třezalkovým olejem se ploténky mírně roztáhnou, čímž se uvolní nervy, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Při masáži dochází k uvolnění svalů i mysly. Pokud je Breussova masáž správně provedena, dokáže navracením správných odstupů obratlů a plotének natáhnout páteř až o cca 2 cm.

Po proceduře se doporučuje tělesný i duševní klid a třezalkový olej nechat působit na masírovaném místě co nejdéle pro lepší regeneraci organismu. Protože je tato masáž velmi účinná, můžou se okamžitě po jejím provedení dostavit mírné bolesti hlavy, pocit plného močového měchýře a únava. Tyto příznaky svědčí o správném provedení masáže a po krátké době samy odezní.

Vzhledem k tomu, že Breussova masáž aktivuje meridián močového měchýře, je nutné dbát po masáži na zvýšený příjem tekutin a vyvarovat se namáhavé fyzické námahy minimálně v den masáže a v den následující.

KONTRAINDIKACE – kdy se nedoporučuje Breussova masáž

  • osteoporóza v pokročilém stadiu (v začátcích je naopak vhodná)
  • virové onemocnění, horečka
  • srdeční arytmie nebo kardiostimulátor
  • revmatické onemocnění
  • Bechtěrevova nemoc
  • onkologická onemocnění
  • těhotenství (masíruje se vleže na břiše)
  • alergie na třezalku (lze použít jiný olej) UPOZORNĚNÍ: Po použití třezalkového oleje se nesmí 24hod chodit na sluníčko nebo používat solárium! Mohlo by dojít k alergické reakci.

Rašelinový zábal je jednou z nejuznávanějších forem tepelné terapie při které dochází nejen k příjemné celkové relaxaci, ale i k relaxaci svalů, detoxikaci  a uvolnění celého těla.

Rašelinové zábaly jsou výborné trpíte-li bolestmi kloubů a páteře, při chronických revmatických či postraumatických problémech, doporučuje se při boji s obezitou nebo celulitidou.

Kvalitní rašelina v zábalech obsahuje 95-99% organických látek, stopových prvků, minerálů, huminových kyselin, lipidů a pryskyřice, které se do našeho těla dostávají pomocí tepelné podpory.

Tyto přírodní organické látky mají antioxidační účinky, omezují působení škodlivých volných radikálů, zvyšují regeneraci buněk, obnovují metabolismus pokožky a celkově harmonizují biochemii těla.

Její nízké pH pomáhá aktivovat tzv. pufry, které udržují acidobazickou rovnováhu v těle.

Zábal je vhodné aplikovat před masáží či fyzioterapií nebo samostatně. Zábal provedený před masáží zvyšuje efekt celé procedury. Nejenže zvyšuje účinek masáže, ale stopové prvky uvolněné rašelinou se lépe vstřebají do masírované oblasti.

Jednorázové hygienické rašelinové zábaly s nosičem tepla se mohou přikládat na záda, krční páteř, dolní končetiny a hýždě. Obklad je dostatečně velký pro pokrytí celých zad.

Doporučení: Ideální celková ozdravná kůra se skládá z 5 – 10 rašelinových zábalů. Doporučuje se provádět kůru 1- 3x týdně, ale vaše tělo ocení i jeden rašelinový zábal.

Ceník

Zábal dle výběru

25-30 min

Zábal dle výběru

200,-

Balíček 5 zábalů dle výběru

800,-

Balíček 10 zábalů dle výběru

1500,-

Během zábalu je možné za příplatek 200 Kč namasírovat neošetřovanou část těla. Např. u zábalu zad můžu masírovat chodidla, dolní končetiny, ruce nebo krční páteř.

Regenerační, relaxační a sportovní masáž

30 min

60 min

90 min

120 min

Záda

350,-

700,-

900,-

Šíje

350,-


Záda a šíje

700,-

900,-

1200,-

Záda, šíje a dolní končetiny

350,-

700,-

900,-

Sportovní masáž

700,-

Speciální a kombinované masáže

30 min

60 min



Breussova masáž

350,-

700,-


Klasická masáž zad + Breussova masáž


700,-

Jak často chodit na masáž?

  • preventivně – 1x za měsíc
  • při problémech – alespoň 1x za 14 dní

Kontakt

Michala Heligarová
Malá 546, Liberec 46312
IČ: 17510112